Ansøgning om hvalp
Sidst opdateret
Vi modtager alt for mange henvendelser vedrørende hvalpe og vil på ingen måde kunne opfylde alle disse ønsker. Derfor lukker vi nu for nye henvendelser, og skemaet må kun anvendes af de personer som tidligere har henvendt sig og bliver henvist til at udfylde det.
Spørgeskema til hvalpekøber
Kære potentielle hvalpekøber
Det er vores mål at placere vores hvalpe i det “rigtige hjem”, ikke kun for din skyld, men også for de hvalpe, der er vokset op i vores hjem med kærlighed. Når du køber en hvalp fra os, indgår du i en langsigtet forpligtelse, en Shih Tzu kan opnå en høj alder. Vi ønsker at vores valg opfylder dine forventninger og giver dig en hvalp, der passer til din livsstil og fylder dit liv med kærlighed og glæde.
Vær opmærksom på at alle Little Dipper’s Shih Tzu hvalpe kun placeres i hjem, hvor de skal bo i huset og være en del af familien.
Nedenfor følger et skema indeholdende nogle af de spørgsmål vi gerne vil have svar på. Spørgsmålene er ikke beregnet på at være fordømmende på nogen måde, men bruges udelukkende til at hjælpe med at udvælge de familier, der kan matches med en af vores hvalpe, og vi vil gerne at du besvarer spørgsmålene så uddybende som muligt. Svarene bliver sendt i en mail til min personlige postkasse, og bliver ikke synlige for andre.
Tak for dit samarbejde og din interesse i en Little Dipper’s Shih Tzu
De bedste ønsker!
Jette