Freja’s udstillinger

IDS Fredericia 10.02.2019

Dommer: Jeff Luscott, England
Championklasse: Excellent

Skue i Århus 12.01.2019

Dommer: Helle Bekker, Danmark
Championklasse: Excellent 1 * Bedst i køn 1 * Bedst i Racen

Feminin velproportioneret tæve, god højde, velskåret hoved, mørke runde øjne, god længde på næsepartiet, velpigmenteret, velåbne næsebor, godt hals, veltilbagelagt skulder, godt forbryst, veludfyldt ribbbensparti, velvinklet bag, velansat og velbåret hale, god pelskvalitet, bevæger sig med godt afskub og masser af attitude, velgående fra alle sider.

VK Oer-Erkenschwick 13.10.2018

Dommer: Stefan Wächter, Tyskland
Åben klasse: Excellent 1 *  CAC VK/VDH

IDS Roskilde 12.05.2018

Dommer: Jens Myrman, Sverige
Åben klasse:  Excellent

VK Brokstedt 15.04.2018

Dommer: Rainer Jacobs, Tyskland
Åben klasse: Excellent 3

VK Brokstedt 14.4.2018

Dommer: Ricky Lochs-Romans, Holland
Åben klasse: Very Good 3

IDS Fredericia 11.02.2018

Dommer: Jan Sonne-Schmidt, Danmark
Åben klasse: Excellent

VK Breitungen/Werra 17.12.2017

Dommer: Erwin Deutscher, Østrig
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH * Bedste tæve * BOS * LandesSieger Thüringen ’17

VK Breitungen/Werra 16.12.2017

Dommer: Irene Hess, Tyskland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

IDS Herning 05.11.2017

Dommer: Marja Talvitie, Finland
Mellemklasse: Very good 4

IDS Ballerup 23.09.2017

Dommer: Juha Putkonen, Findland
Mellemklasse: Very good 3

VK Zossen 17.09.2017

Dommer: Linda Mills, Irland
Mellemklasse: Excellent 2 * Res. CAC VK/VDH

VK Zossen 16.09.2017

Dommer: Uschi Eisner, Østrig
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

VK Isernhagen 27.08.2017

Dommer: Hana Ahrens, Østrig
Mellemklasse: Very good 1

VK Isernhagen 26.08.2017

Dommer: Rob Douma, Holland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

KSS Vejen 23.07.2017

Dommer: Zvi Kupferberg, Israel
Mellemklasse: Very Good 1

KSS Vejen 22.07.2017

Dommer: Sanja Vretenicic, 
Mellemklasse: Very Good 2

KSS Vejen 21.07.2017

Dommer: Miodrag Vretenicic,
Mellemklasse: Very Good 2

VK Cloppenburg 25.06.2017

Dommer: Peter Burema, Holland
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH * 
LandesJugendSieger Bremen Weser-Ems ’17

VK Cloppenburg 24.06.2017

Dommer: Manja Bruse, Tyskland
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH * Bedste tæve * BOS

IDS Vejen 10+11.06.2017

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, Danmark
Juniorklasse: Excellent 3

Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, 
Juniorklasse: Excellent

KSS Gørlev 13.05.2017

Dommer: Bente Marker,
Juniorklasse: Excellent 2 * CK * KlubJuniorCertifikat * BIK4

Dommer: Frank Kane, 
Juniorklasse: Excellent 3

NDS Aars 14.04.2017

Dommer: Markku Kipinä, Finland
Juniorklasse: Excellent 1 * CK * BIK2 * Res.Cert 

VK Brokstedt 01+02.04.2017

Dommer: Hanne Laine Jensen, Danmark
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH

Dommer: Gabriele Runge, Tyskland
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH * 
LandesJugendSieger Nord ’17

KSS Hedensted 05.03.2017

Dommer: Jeanette Ammentorp Bengtsen, Danmark
Juniorklasse: Very Good 3

Dommer: Svein E. Bjørnes, Danmark
Juniorklasse: Excellent 2

IDS Fredericia 11.02.2017

Dommer: Birgitta Svarstad, Sverige
Juniorklasse: Excellent 2

KSS Middelfart 27.11.2016

Dommer: Lillian Lleton, Danmark
Juniorklasse: Excellent 3

IDS Herning 05+06.11.2016

Dommer: Rainer Jacobs, Tyskland
Juniorklasse: Excellent

Dommer: Jussi Liimatainen, Finland
Juniorklasse: Excellent 4