Freja’s udstillinger

KSS Middelfart 24.11.2019

Dommer: Leif Ragnar Hjort, Norge
Championklasse: Excellent 3 * CK

IDS Herning 02.11.2019

Dommer: Moa Persson, Sverige
Championklasse: Excellent

IDS Fredericia 10.02.2019

Dommer: Jeff Luscott, England
Championklasse: Excellent

Skue i Århus 12.01.2019

Dommer: Helle Bekker, Danmark
Championklasse: Excellent 1 * Bedst i køn 1 * Bedst i Racen

Feminin velproportioneret tæve, god højde, velskåret hoved, mørke runde øjne, god længde på næsepartiet, velpigmenteret, velåbne næsebor, godt hals, veltilbagelagt skulder, godt forbryst, veludfyldt ribbbensparti, velvinklet bag, velansat og velbåret hale, god pelskvalitet, bevæger sig med godt afskub og masser af attitude, velgående fra alle sider.

VK Oer-Erkenschwick 13.10.2018

Dommer: Stefan Wächter, Tyskland
Åben klasse: Excellent 1 *  CAC VK/VDH

IDS Roskilde 12.05.2018

Dommer: Jens Myrman, Sverige
Åben klasse:  Excellent

VK Brokstedt 15.04.2018

Dommer: Rainer Jacobs, Tyskland
Åben klasse: Excellent 3

VK Brokstedt 14.4.2018

Dommer: Ricky Lochs-Romans, Holland
Åben klasse: Very Good 3

IDS Fredericia 11.02.2018

Dommer: Jan Sonne-Schmidt, Danmark
Åben klasse: Excellent

VK Breitungen/Werra 17.12.2017

Dommer: Erwin Deutscher, Østrig
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH * Bedste tæve * BOS * LandesSieger Thüringen ’17

VK Breitungen/Werra 16.12.2017

Dommer: Irene Hess, Tyskland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

IDS Herning 05.11.2017

Dommer: Marja Talvitie, Finland
Mellemklasse: Very good 4

IDS Ballerup 23.09.2017

Dommer: Juha Putkonen, Findland
Mellemklasse: Very good 3

VK Zossen 17.09.2017

Dommer: Linda Mills, Irland
Mellemklasse: Excellent 2 * Res. CAC VK/VDH

VK Zossen 16.09.2017

Dommer: Uschi Eisner, Østrig
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

VK Isernhagen 27.08.2017

Dommer: Hana Ahrens, Østrig
Mellemklasse: Very good 1

VK Isernhagen 26.08.2017

Dommer: Rob Douma, Holland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

KSS Vejen 23.07.2017

Dommer: Zvi Kupferberg, Israel
Mellemklasse: Very Good 1

KSS Vejen 22.07.2017

Dommer: Sanja Vretenicic, 
Mellemklasse: Very Good 2

KSS Vejen 21.07.2017

Dommer: Miodrag Vretenicic,
Mellemklasse: Very Good 2

VK Cloppenburg 25.06.2017

Dommer: Peter Burema, Holland
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH * 
LandesJugendSieger Bremen Weser-Ems ’17

VK Cloppenburg 24.06.2017

Dommer: Manja Bruse, Tyskland
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH * Bedste tæve * BOS

IDS Vejen 10+11.06.2017

Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, Danmark
Juniorklasse: Excellent 3

Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, 
Juniorklasse: Excellent

KSS Gørlev 13.05.2017

Dommer: Bente Marker,
Juniorklasse: Excellent 2 * CK * KlubJuniorCertifikat * BIK4

Dommer: Frank Kane, 
Juniorklasse: Excellent 3

NDS Aars 14.04.2017

Dommer: Markku Kipinä, Finland
Juniorklasse: Excellent 1 * CK * BIK2 * Res.Cert 

VK Brokstedt 01+02.04.2017

Dommer: Hanne Laine Jensen, Danmark
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH

Dommer: Gabriele Runge, Tyskland
Juniorklasse: Excellent 1 * JCAC VK/VDH * 
LandesJugendSieger Nord ’17

KSS Hedensted 05.03.2017

Dommer: Jeanette Ammentorp Bengtsen, Danmark
Juniorklasse: Very Good 3

Dommer: Svein E. Bjørnes, Danmark
Juniorklasse: Excellent 2

IDS Fredericia 11.02.2017

Dommer: Birgitta Svarstad, Sverige
Juniorklasse: Excellent 2

KSS Middelfart 27.11.2016

Dommer: Lillian Lleton, Danmark
Juniorklasse: Excellent 3

IDS Herning 05+06.11.2016

Dommer: Rainer Jacobs, Tyskland
Juniorklasse: Excellent

Dommer: Jussi Liimatainen, Finland
Juniorklasse: Excellent 4

Bertha’s udstillinger

VK Cloppenburg 04+05.05.2019

Dommer: Zsolt Biró, Ungarn
Åben klasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

Dommer: Szilvia Gróf, Ungarn
Åben klasse: Excellent 5

IDS MAlmø 31.03.2019

Dommer: Philomena Leonard, Irland
Åben klasse: Excellent

KSS Hedensted 23.03.2019

Dommer: Kitty Sjong, Danmark
Åben klasse: Excellent 1 * CK * Res. Certifikat

Dommer: Uschi Eisner, Østrig
Åben klasse: Excellent 1 * CK * Bedst i køn 3 * DKK Certificat

IDS Eindhoven 03.02.2019

Dommer: Pamela Runderkamp, Holland
Åben klasse: Excellent 2 * Res. Certifikat * Res. CACIB

KSS Middelfart 25.11.2018

Dommer: Lillian Lleton, Danmark
Åben klasse: Excellent 3

IDS Dortmund den 18.11.2018

Dommer: Luis Pinto Teixeira, Portugal
Åben klasse: Excellent 1 * CAC VDH * Res.CACIB

Bundessieger Dortmund den 17.11.2018

Dommer: Dr. David Flynn, Irland
Åben klasse: Excellent 2 * Res.CAC VDH (konverteres til CAC)

IDS Herning 03+04.11.2018

Dommer: Jens Bruuse, Tyskland
Mellemklasse: Excellent 2 * CK
Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, Danmark
Mellemklasse: Excellent 2 * CK

KSS Næstved 06+07.10.2018

Dommer: David Ramos Martinez, Spanien
Mellemklasse; Excellent 3 * CK
Dommer: Tomas Kuzera, Tjekkiet
Mellemklasse: Excellent 3 * CK

IDS/NDS Bremen 01+02.09.2018

Dommer: Ozan Belkis, Tyrkiet
Mellemklasse: Excellent 2 * Res.CAC VDH

Dommer: John Muldoon, Irland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VDH

VK Isernhagen 18+19.08.2018

Dommer: Christina Ehreiser, Tyskland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH
Dommer: Alenka Pokorn, Slovenien
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

Bennelux Winner/Specialties/World Dog Show 09+10+12.08.2018

Dommer: Ann Ingram, Holland
Mellemklasse: Excellent 1
Dommer: Boris Chapiro, Frankrig
Mellemklasse: Excellent 2
Dommer: Aida Rivera Franco, Colombia
Mellemklasse: Excellent 2

KSS Hedensted den 05.03.2017

Dommer: Svein E. Bjørnes, DK
Baby klasse: Særdeles lovende, Bedste babytæve, Bedste baby
Dommer: Jeanette Ammentorp Bengtsen, DK
Baby klasse: Særdeles lovende, Bedste babytæve nr. 2

DKK Fredericia den 12.02.2017

Dommer: Birgitta Svarstad, Sverige
Baby klasse: Særdeles lovende, Bedste babytæve

Ollie’s udstillinger

Sidst opdateret aug 15, 2021 @ 11:44

IDS Rostock 04.10.2020

Dommer: Julia Dodeck, Tyskland
CH Klasse 1 * CAC VK/VDH * CACIB * SIEGER ROSTOCK

IDS Herning 03.11.2019

Dommer: Luis Pinto Teixeira, Portugal
Åben klasse: Very Good

VK Oer-Erkenschwich 19+20.10.2019

Dommer: Birgitte Kremser, Slovenien
Åben klasse: Excellent 3

Dommer: Julia Dodeck, Tyskland
Åben klasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

KSS Års 12+13.10.2019

Dommer: Siret Lepasaar, Estland
Åben klasse: Excellent 1 * CK * Bedste han 2 * CAC

Paolo Tartaro, Italien
Åben klasse: Excellent 3

VK Zossen 14+15.09.2019

Dommer: Istvan Czik, Tyskland
Åben klasse: Excellent 2 * res. CAC VK/VDH

Erwin Deutscher, Østrig
Åben klasse: Excellent 2 * res. CAC VK/VDH

IDS Vejen 22.06.2019

Dommer: Anna Albrigo, Italien
Åben klasse: Excellent

VK Brokstedt 06.04.2019

Dommer: Iulian Vrabie, Moldova
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC VK/VDH

IDS Malmø 31.03.2019

Dommer: Philomena Leonard, Ireland
Åben klasse: Very good

KSS Hedensted 23.03.2019

Dommer: Kitty Sjong, Danmark
Åben klasse: Excellent

Dommer: Uschi Eisner, Østrig
Åben klasse: Excellent 2 * CK * Bedst i køn 4 * Res. Certificat

IDS Fredericia 10.02.2019

Dommer: Jeff Luscott, England
Åben klasse: Very Good

IDS Eindhoven 03.02.2019

Dommer: Pamela Runderkamp, Holland
Åbenklasse: Excellent 1 * Bedste han * Cert * CACIB * BIR

20 måneder. Excellent helhed. I alle dele et smukt maskulint hovede. Korrekt bid. Prima toplinie. Robust krop. Dejlig pels. Let flydende gang. Fint temperament.

KSS Middelfart 25.11.2018

Dommer: Lillian Lleton, Danmark
Mellemklasse: Excellent 1 * CK

IDS Dortmund 18.11.2018

Dommer: Luis Pinto Teixeira, Portugal 
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC

Bundessieger Dortmund 17.11.2018

Dommer: Dr. David Flynn, Irland
Mellemklasse: Excellent 2 * Res. CAC (konverteres til CAC)

IDS Herning 03 + 04.11.2018

Dommer: Jens Bruse, Tyskland
Juniorklasse: Excellent 2 * CK * Res. Junior Cert

Dommer: Leiif Lehmann Jørgensen, Danmark
Juniorklasse: Excellent 2 * CK * Res. Junior cert

VK Dresden-Höckendorf 27 + 28.10.2018

Dommer: Ingrid Ehold, Østrig
Mellemklasse: Excellent 3

Dommer: Christine Rossier, Schweiz
Mellemklasse: Excellent 2 * Res. CAC

VK Oer Erkenschwick Stimbergpark 13 + 14.10.2018

Dommer: Barbara Pallasky, Tyskland
Mellemklasse: Excellent 2 * Res. CAC

Dommer: Stefan Wachter, Tyskland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC * Bedste han * BOS

KSS Næstved 07.10.2018

Dommer: David Ramos Martinez, Spanien
Juniorklasse: Excellent 1 * CK * Klubjuniorcertifikat * BIK 3 * Res. Cert

KSS Næstved 06.10.2018

Dommer: Tomas Kucera, Tjekkiet
Juniorklasse: Excellent 2 * CK * BIK 4

VK Cloppenburg 23.09.2018

Dommer: Olga Sinko, Slovenien
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC * Bedste han * BIR

(23 tilmeldte i officielle klasser)

————————————————-

VK Cloppenburg 22.09.2018

Dommer: Stefan Sinko, Slovenien
Mellemklasse: Excellent 2 * Res. CAC

NDS Bremen 02.09.2018

Dommer: John Muldoon, Irland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC

IDS Bremen 01.09.2018

Dommer: Ozan Belkis, Tyrkiet
Mellemklasse: Excellent 2 * Res. CAC

VK Isernhagen 19.08.2018

Dommer: Christina Ehreiser, Tyskland
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC * Bedste han * Landessieger Niedersachsen ’18

VK Isernhagen 18.08.2018

Dommer: Alenka Pokorn, Slovenien
Mellemklasse: Excellent 1 * CAC * Bedste han * BIR

(19 tilmeldte i officielle klasser)

World Dog Show Amsterdam 12.08.2018

Dommer: Aída Rivera Franco, Colombia
Juniorklasse: Excellent

Specialties Amsterdam 10.08.2018

Dommer: Boris Chapiro, Frankrig
Juniorklasse: Excellent

Benelux Winner NL 09.08.2018

Dommer: Ann Ingram, Irland
Juniorklasse: Excellent

KSS Vejen 22.07.2018

Dommer: Rodi Hübenthal, Norge
Juniorklasse: Excellent 3

KSS Vejen 21.07.2018

Judge: Wera Hübenthal, Norge
Juniorklasse: Excellent 3

KSS Vejen 20.07.2018

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina, Argentina
Juniorklasse: Excellent 1 af 7 * CK * 
Klub JCAC * Junior BIR * Bedste han 3 * CAC *

Annual Trophy Show Hannover 30.06.+01.07.2018

Dommer: Andrew Beare, Ireland
Juniorklasse: Excellent 2 * Res. JCAC ISTC/VDH

Dommer: Karin Voye, Tyskland
Juniorklasse: Excellent 2 * Res.JCAC VK/VDH

KSS Hedensted 04.03.2018

Dommer: Bo Lasthein Andersen, Danmark
Juniorklasse: Excellent 2 * CK * Res.JCAC

Dommer: José Zijlmans, Holland
Juniorklasse: Excellent 2 * CK * Res.JCAC